برنامه ریزی امری واجب در موفقیت

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

برنامه ریزی امری واجب در موفقیت

برنامه ریزی کن تا کامروا شوی 🙂

چطور می توان یک برنامه خوب و از همه مهم تر ماندگار بنویسیم,حالا ما باید چطور برنامه ریزی کنیم؟ با چه ابزاری؟ و هزار چرای دیگر ……   مگر نمی شود همینطور درس هایمان را بگذاریم و هر کتابی که دلمان می خواهید بخوانیم؟

باید گفت که این طور درس خواندن زیاد فایده ای ندارد چون بعد از مدتی می بینیم که تلاشمان نتیجه ای نداده و تمام خوانده هایمان از یاد رفته است.ما به شما کمک می کنیم چگونه برای خودتان برنامه ریزی کنید. شما هم این به اطرافیانتان یاد دهید.یک بار زحمت می کشید و برنامه ریزی می کنید و دیگر تمام کار های خود را به موقع و درست انجام می دهید و نتیجه های بسیار عالی و مطلوب بدست می آورید و تا آخر عمرتان انسانی با برنامه می شوید.

 

برنامه ریزی امری واجب در موفقیت

 

چگونه در طول سال طوری درس بخوانیم تا تسلط کامل به آن داشته باشیم؟

برنامه ریزی مهمترین شرط قورت دادن یک مطلب درسی است، با یک برنامه ریزی جامع و کامل میتوانیم خیلی راحت به تمامی کارهایمان برسیم، بدون اینکه کوچکترین فشاری به ما وارد شود و یا خسته و درمانده شویم . پس تمام قفل ها برای موفق شدن در درس ها به دست برنامه ریزیست.

برای داشتن یک برنامه ریزی خوب باید به چهار م توجه داشته باشیم:

منسجم باشد:ماندگار باشد یعنی بتوانیم به مدت یک سال با همان برنامه پیش برویم نه اینکه طوری باشد که بعضی وقت ها انجام دهیم بعضی وقت ها نه و یا مجبور به نوشتن یک برنامه دیگر باشیم.

منعطف باشد:یعنی اگر مشکلی پیش آمد که نتوانستیم درسی را بوانیم کاری پیش آمد یا مهمان به خانه تان آمد یک روز برای جبران آن بگذاریم.

متعادل باشد: منظور این است که یک برنامه سفت و سخت ننویسیم که نتوانیم از پس آن برآییم .طوری طراحی و برنامه ریزی شده باشد که بتوانیم آن را انجام دهیم. یعنی  یک برنامه ی واقعی باشد و لقمه اندازه دهانمان برداریم.

مشمول باشد:شمال همه درس ها و همه ی کار ها باشد نه اینکه سه ساعت به بازی و تفریح و نیم ساعت تست ریاضی زدن و یا حتی بر عکس شش ساعت ریاضی و ۲ ثانیه استراحت

 

چه کسی می تواند برای ما بهترین برنامه ریزی را انجام دهد؟

این را مطمئن باشید بهترین برنامه ریز برای هر شخص خود آن شخص است هیچ کس بهتر از خودمان نمی- داند چه چیزی برایمان بهتر است و نقاط قوت و ضعف ما چیست. هیچ کس هم جز خودمان نمیداند در چه ساعاتی در روز بیشترین بازده را برای درس خواندن داریم. چون همهی اینها به شیوهی زندگی و عادتهایمان بستگی دارد. هرکس روشهای خاص خودش را برای درس خواندن دارد، پس نمیتوان یک روش را برای همه در نظر بگیریم. ما میتوانیم با کمک تجربههای دوستانمان ، مشاوران و پدر و مادرمان بهترین برنامه ریزی برای خودمان انجام دهیم. خیلی هم بهتر است. تا اینکه یک نفر برای ما یک برنامه بنویسید که نتوانیم حتی یک خط از آن را انجام دهیم.

برای اینکه یک برنامه کمر شکن نباشد به چه چیز هایی نیازمند است؟

۱_جمع آوری اطالعات مورد نیاز در مورد خودتان

۲_بیشترین ساعاتی را که مطالعه می کنیم یادداشت کنیم.

۳_یک روز مثل پنج شنبه یا جمعه را به جبران عقب افتادگی ها بپردازید

۴_برنامه مدرسه و کالس های فوق برنامه مان را هم یادداشت کنیم.

۵_کارهای مورد عالقه مان را هم در برنامه بگنجانیم ، مثل زمان اتک زدن در کِلَش و یا دیدن خندوانه و دورهمی.

 

حالا وقتش رسیده است یک برنامه ریزی عالی انجام دهیم.

 

برنامه ریزی امری واجب در موفقیت

  • نویسنده
    mersadkazemi
  • تعداد بازدید
    2 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه