هر روز خود را قبل از آن برنامه ریزی کنید

دسته‌بندی: ,
بدون دیدگاه

هر روز خود را قبل از آن برنامه ریزی کنید

سلام دانش آموزان عزیز,الان که در تعطیلات تابستانی هستید بهتر از مهارت هایی را بیاموزید و با همین ترتیب تابستان خود را خوب و سودمندی داشته باشید چرا که زمان خالی زیادی دارید و چون  زمان زیادی دارید بهتر است این زمان را بیهوده صرف نکنید و هر روز خود را از قبل برنامه ریزی کنید.

آیا بهتر نیست که به جای گشتن بیهوده در شبکه های مجازی و تماشای زیاد تلویزیون و یا تفریح بیش از حد شروع به رسیدن به اهدافمان بکنیم؟ مثلا شروع به یک کار یا مطالعه درس های سال آینده تان و یا به فکر قبولی در مدارس برتر و المپیاد و…. بکنید.

اصل مطلب:

بسیار مهم است که بدانید فردا زمان خود را صرف چه کار هایی خواهید کرد همچنین شما میتوانید از هفته قبل برنامه ریزی کنید مثلا در هر جمعه نیم ساعت یا کم زمانی را برای برنامه ریزی کردن اختصاص دهید.

تابستان زمانی بسیار ارزشمند برای یافتن افق های جدید برای دانش آموزان است.

اگر بتوانید این تابستان را با برنامه ریزی خوب(برنامه که درس خواندن هم در آن باشد) بگذرانید میتوانید سال تحصیلی جدید را بسیار راحت شروع و تمام کنید برای مثال فرض کنید شما درس های مهم سال تحصیلی آینده تان را آموخته اید پس گذراندن کلاس های درس در مقطع جدید برایتان بسیار راحت خواهد بود از طرفی تابستان زیبایی خواهید داشت.

برایان تریسی می گوید هر دقیقه ای که برای برنامه ریزی صرف شود ۱۰ دقیقه از مان اجرا را(که به دلیل متمرکز نبودن و افکار پراکنده داشتن هدر می رود) کاهش می دهد یعنی فقط با ۱۰ دقیقه صرف وقت شبانه برای برنامه ریزی فعالیت های روزه بعد ۱۰۰ دقیقه( حدود دو ساعت) از فردای خود را از هدر رفتن نجات میدهید و به عبارتی دیگر بازده خود را ۱۰ برابر می کنید(برگفته شده از کتاب لقمه کردن فیل)

الزاما برنامه ریزی تان صد در صد دقیق نخواهد بود هم از لحاظ کار ها و کمتر روزی از زندگی است که طبق احتمال های ما پیش می رود ضمنا قرار هم نیست ما اسیر برنامه مان شویم خب ممکن است با در خواست های دیگران بیرون بروید ولی سعی کنید تفریحتان را کم کنید.

هر روز خود را قبل از آن برنامه ریزی کنید

  • نویسنده
    mersadkazemi
  • تعداد بازدید
    6 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه