روش یادداشت نویسی کرافورد چگونه است؟

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

روش یادداشت نویسی کرافورد چگونه است؟

چطور می‌شود از آگاهی جمعی و ایده‌های تیم، بخش یا حتی کل سازمان استفاده کرد؟ چطور می‌شود این‌کار را طوری انجام داد که صدای همه‌ی افراد شنیده شود،نه فقط یکسری خاص روش یادداشت نویسی کرافورد به ما کمک می کند تا به همه ی ایده هایی که توسط افراد داده می شود ارزش یکسان داده شود و حتی کسانی که دورن گرا و ساکت هستند ممکن است خود شما با این روش برخورد کرده اید ولی اسمش را نمیفهمید.

در دهه ۱۹۲۰  دکتر سی.سی. کرافورد  استاد علوم تربیتی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، این روش را اختراع کرد. روش کرافورد خیلی ساده است ایده های اعضا را روی کاغذ می آورید و امروزه هم به جای تکه کاغذ از کاغذ های چسب دار یا همان استیکی نوت استفاده می شود

Image result for ‫یادداشت نویسی کرافورد‬‎

مزیت  این نوع از بارش افکار تیمی فقط در رسیدن به گستره‌ی متنوعی و زیاد از ایده‌ها و راه‌کار ها منتهی نمی شود.

روش کرافورد باعث می‌شود اعضای تیم همکاری زیاد تری  داشته باشند و احساس کنند ایده‌هایشان ارزشمند بوده است. آوردن ایده‌ها روی کاغذ فایده‌های دیگری هم دارد. وقتی افراد به جای سخن گفتن، از کاغذ استفاده می‌کنند، راحت‌تر و آزادانه‌تر می‌اندیشند و حواس‌شان کم‌تر پرت می‌شود. همچنین روش کرافورد باعث می‌شود بین افراد ساکت و اعضای پرحرف، عدالت برابری حاکم شود

افزون بر همه‌ی اینها، روش کرافورد یک امتیاز دیگری هم دارد. زمانیکه ایده‌های مشابه را در یک گروه جمع گرد هم می‌آورید، می‌توانید بفهمید که هر ایده چه‌قدر بین افراد محبوبیت دارد.

روش یادداشت نویسی کرافورد چگونه است؟

دستوالعمل روش یادداشت‌نویسی کرافورد

۱_برای نوشتن ایده‌ها، کاغذ یادداشت یا تکه‌های کاغذ آماده کنید. بسته به مشکلی که برایش دنبال راه‌حل می‌گردید، هر کس قرار است بین ۵ تا ۲۵ ایده بنویسد. پس به اندازه کافی کاغذ دم دست داشته باشید!

توضیح دادن فرآیند کارها

۲_ از همه اعضا بخواهید چقد می خواهند برای حل مسئله فکر و ایده بدهند . اعضا را تشویق کنید که تا زمانی که دیگر هیچ راه‌حلی به ذهن‌شان نرسد به ایده زدن ادامه بدهند. انتظار می‌رود که از هر شخص بین ۵ تا ۲۵ ایده دریافت کنید. وقتی که دیدید بیش‌تر افراد دست از نوشتن برداشته‌اند، می‌فهمید که پایان جلسه فرا رسیده است.

تجزیه و تحلیل یادداشت‌ها

۳_اعضای تیم را به گروه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. گروه‌بندی بر اساس تشابه ایده‌ها انجام می‌شود. بسته به مسئله‌ای که در تلاش برای حل آن هستید، گروه‌بندی‌ها به شکل متفاوتی انجام می‌گیرند.

تعداد کاغذهایی که یک راه‌حل یکسان بر روی آنها نوشته شده را هم ثبت کنید. به این ترتیب می‌توانید بفهمید که هر ایده چه‌قدر در بین اعضای تیم محبوبیت دارد.

بازخورد دادن به اعضا

۴_مهم نیست که ایده‌ی کسی در عمل به کار برده شود یا نه؛ دادن بازخورد فوری به مشارکت افراد، به آنها نشان می‌دهد که تلاش‌شان ارزشمند بوده و جدی گرفته شده است. زمانی که بلاخره راه‌حل‌های پایانی را عملی کردید، به یاد داشته باشید که حتما دوباره سراغ اعضای تیم رفته و یک بار دیگر به آنها بازخوردی از اوضاع بدهید.

 

برگرفته شده از چطور پرو

 

 

  • نویسنده
    mersadkazemi
  • تعداد بازدید
    14 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه